A Google hétfőn bejelentette, hogy megvásárolja a Motorola mobilrészlegét. A hírt mindenki megírta, minket nem is ez érdekel, hanem a reakciók. Márpedig azok több mint érdekesek.

Nagyságrendileg 12,5 milliárd dollárt fizet a Google a Motorola mobilrészlegéért, amivel az Android operációs rendszert is erősíti. Az akvizícióval kapcsolatos kritikák háttérbe szorítása érdekében is a Google összegyűjtötte a különböző, a platformot használó gyártók reakcióit. Márpedig ezek elég érdekesek.

Hasonló szövegek

"We welcome today’s news, which demonstrates Google’s deep commitment to defending Android, its partners, and the ecosystem.” („Üdvözöljük a mai hírt, amely bizonyítja a Google komoly elkötelezettségét az Android megvédése, a partnerei és az ökoszisztéma iránt.”) - J.K. Shin, a Samsung Mobilkommunikációs Divíziójának igazgatója.

I welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.” („Üdvözlöm a Google elkötelezettségét az Android és partnerei megvédése iránt.”) – Bert Nordberg, a Sony Ericsson elnök-vezérigazgatója.

We welcome the news of today‘s acquisition, which demonstrates that Google is deeply committed to defending Android, its partners, and the entire ecosystem.” („Üdvözöljük a mai, felvásárlásról szóló hírt, amely bizonyítja, hogy a Google mélyen elkötelezett az Android, a partnerei és az egész ökoszisztéma megvédése iránt.”) - Peter Chou, a HTC vezérigazgatója.

We welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners.” („Üdvözöljük a Google az Android és partnerei megvédése irányába mutatott elkötelezettségét.”) – Jong-Seok Park, az LG Electronics Mobilkommunikációs Vállalat elnök-vezérigazgatója.

Ööööö.... nos.... Természetesen nem szeretnénk semmilyen következtetést levonni a fentiekből, azt mindenki tegye meg maga, de annyit halkan megsúgunk, hogy a szemöldökünk egy picit mintha megemelkedett volna.

Hiába, vannak mondatok, amelyek egyszerűen benne vannak a levegőben...

Más ez a Google?

Mindezen túl halkan megjegyeznénk, hogy a Google háza táján több érdekes változás is történt az elmúlt időszakban. Egyrészt ugye négy hónappal ezelőtt Larry Page átvette a vezérigazgatói posztot Eric Schmidttől. Másrészt azóta bejelentették, hogy bezárnak néhány alulteljesítő részleget, a Google Labs is erre a sorsra jut és már hallatszanak olyan pletykák, melyek szerint fontolóra vették annak a rendszernek a megváltoztatását, amely eddig lehetővé tette a munkavállalóknak, hogy munkaidejük 20 százalékában a saját ötleteiken dolgozzanak.

Szakújságírók, mint a Reuters bloggere, Felix Salmon is, arra hívják fel a figyelmet a mostani eset kapcsán, hogy a Google elképesztően hatékony hírzárlatot tudott véghezvinni, hiszen az akvizícióról előzetesen semmi sem szivárgott ki, ami ellentmond a bevált gyakorlatnak, amikor a kölcsönös érdekek mentén a média egy-egy kiválasztott képviselőjét előzetesen értesítik (természetesen nem csak a Google). Ami persze nem feltétlenül baj, de könnyen jelezheti egy korszak végét.

Csatlakozzon hozzánk a Facebook-on, ahol az itteninél bővebb tartalommal, linkekkel, érdekes sztorikkal jelentkezünk: ami ide nem fér, ott megtalálható! Aki Twitter-en követne minket, azt is megteheti. Jó szórakozást!

Ha tetszett a poszt, akkor olvassa el az alábbiakat is (mert nagyon jók, meg minden):

Igaz mítosz: jobbak a régi mobilok

Nem véletlenül megy agyára a munkahelye

Nyolc óra 3 percben - szuperlassú csoda