Aligha él ember ebben az országban, aki ne dühöngött volna amiatt, hogy órákat kellett otthon várnia valamilyen szakemberre. Talán meglepő, de ez az Egyesült Államokban sincsen másképp, ott viszont most ki is számolták, mennyibe kerül ez a gazdaságnak. Az eredmény sokkoló.
„A megadott napon reggel 8 és dél között tud munkatársunk megjelenni” - ismerős, ugye? Nem nagyon van ma felnőtt Magyarországon, aki ne szembesült volna már azzal, hogy órákat kell várnia (nem ritkán a munkaidő rovására) egy-egy szakemberre.
Az Egyesült Államokban most készült egy felmérés, melyben kiszámolták, hogy ez a jelenség az amerikai gazdaságnak mennyibe kerül évente. Az összeg elképesztő: 37,7 milliárd dollár.
A felmérést végző Zogby nevű cég (a megrendelő egy mobil munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó vállalat, a TOA Technologies) ezer amerikait kérdezett meg, és kiderült: a válaszadók 58 százaléka várt már idén otthon szakemberre. Méghozzá annyit, mintha az átlag amerikait két teljes napra kivonnák a munkából. A közel 40 milliárd dolláros összeg ebből úgy jött ki, hogy átlagosan egy amerikainak évente 240 dollárjába kerül csak a várakozás.
Az alábbi táblázat részletezi is a költségeket iskolai végzettség, éves fizetés és életkor szerint:
Mi is kerül ennyibe? Nos, a felmérés szerint az amerikaiak évente átlagosan három napot (!) kénytelenek kivenni a munkahelyükön, mert otthon várják a szerelőt. Ráadásul (mint a következő táblázat is mutatja), hiába a megadott időintervallum, a szerelők a legritkább esetben érkeznek időben, azaz mondjuk a két óra várakozás helyett jóval hosszabban kell otthon malmozni.
Arra a kérdésre, hogy vajon miért kell ennyit várni, a válaszadók igen jelentős része azt válaszolta, hogy „azért, mert a cégek nem törődnek az időmmel”. Még egyszer hangsúlyoznánk, hogy AMERIKAI felmérésről beszélünk...
Tudjuk, hogy szenzációhajhász a felvetésünk, de a kommentekben (itt vagy a Facebook-oldalunkon) kíváncsiak lennénk a magyar tapasztalatokra is.
Utolsó kommentek