Nem, nem viccelünk, és azok az amerikai áruházláncok sem viccelnek, amelyek a minél vaskosabb profit reményében már most nekikezdtek a karácsonyi kellékek árusításának.
Nem, nem viccelünk, és azok az amerikai áruházláncok sem viccelnek, amelyek a minél vaskosabb profit reményében már most nekikezdtek a karácsonyi kellékek árusításának.
Ez egy rendhagyó poszt. Ritkán foglalkozunk politikusi beszédekkel, pláne pozitív hangnemben, most azonban egy pillanatra megállunk, hogy elismerjünk egy nagyszerű politikusi, emberi teljesítményt.
Sokat töprengtünk rajta, de végül úgy döntöttünk, 2011. szeptember 11.-én nem lehet nem emlékezni a tíz évvel ezelőtt történt, Egyesült Államok elleni terrortámadásra. Miután azonban érthető módon a csapból is ez folyik ma, próbáltunk kicsit talán másfajta megközelítést találni - remélhetőleg sikerrel. Nézzük tehát, mi van ma azokkal, akik tíz évvel ezelőtt a hírek élén szerepeltek.
A trükk egyszerű: a háziorvosok nem vezetik ki az elhunytakat vagy a külföldre költözőket a rendszerből, így továbbra is kapják az állami támogatást utánuk.
Legalábbis a popzenében és legalábbis egy amerikai tanulmány szerint, amely 1959-től kezdve hasonlította a Billboard 100-as listájának dalait.
Így csütörtökön már mindenki alig várja a hétvégét, mi is így vagyunk ezzel. Ezért úgy döntöttünk, ma megpróbálunk mindenkit megnevettetni.
Új problémával szembesül az amerikai oktatási rendszer: immáron nem (csak) a diákok csalnak a vizsgákon, hanem a tanárok is - a tanulók helyett.
Az utóbbi hónapokban a különböző forradalmak kapcsán sok szó esik a diktátorokról, láthatjuk, milyen luxusban is éltek, miközben népük jelentős része nyomorgott. Összeállításunkban nem csak bukott, hanem még regnáló diktátorok luxustárgyai és szenvedélyei között kutakodunk.
Lassan hagyománnyá nemesedő játékunk mai nyertese Varga Kata, az ő címötlete kapta a legtöbb lájkot Facebook-oldalunkon.
Folytatjuk és egyben be is fejezzük minisorzatunkat a titkos társaságokról. Kicsit megpiszkáljuk a szabadkőművekeset, az Illuminátusokat, a sátánistákat, miközben homlokráncolva próbáljuk meg kideríteni, mennyire kell komolyan venni ezeket a szervezeteket.
Az első részben szó esett az amerikai Skull and Bones társaságról, mely több elnököt és elnökjelöltet is adott az Egyesült Államoknak, aztán ennek brit megfelelőjéről, a Bullingdon Klubról, valamint a Bilderberg-csoportról, benne a világpolitika meghatározó szereplőivel. Akit érdekel a téma, kattintson ide és olvassa el az első részt!
Utolsó kommentek